Filtrační systém ER-110 je sestaven pro dvoustupňovou úpravu vody. V první fázi dochází k odstranění sedimentu a zákalu, způsobujícího škody na gastronomických zařízeních, vybavení a rozvodech vody. Ve druhém stupni je odbouráván chlór a těkavé organické látky, které způsobují pachutě, zápachy a narušují kvalitu finálního produktu.

Výhody dvoustupňové úpravy vody

U jednostupňové úpravy vody je jedna výměnná vložka určena pro dva účely a obvykle musí být měněna předčasně z důvodu příliš časného vyčerpání jedné části. Ve dvoustupňovém systému ER-110 má každá vložka svůj specifický úkol a musí být vyměněna až když tento úkol neplní. Sedimentační vložka je měněna pouze pokud je zanesená sedimentem do té míry, že tlak vody za filtrem klesne pod požadovanou hodnotu. Vložka obsahující aktivní uhlí nebo jiné speciální médium může být vyměněna až po vyčerpání adsorpční kapacity. Ani jeden proces tak nezávisí na druhém. Tím, že se oddělí tyto dva stupně, stává se ER-110 vysoce efektivním a současně finančně výhodným systémem pro úpravu vody.

Součásti filtračního systému ER-110

 • dva 10" (25 cm) filtrační kryty úzkoprůměrové (11cm)
  - první průhledný - styren - acrylonitril
  - druhý modrý - polypropylen
 • 3/8" NPT vstup/výstup
 • odvzdušňovací ventil
 • kovový nosník
 • 1x filtr sedimentační 5mikronů
 • 1x filtr plněná aktivním uhlím
 • Rozměr: šířka: 21,5cm, výška: 28cm, hloubka: 9cm
Filtrační kryty jsou uspořádány tak, že v prvním průhledném je umístěna sedimentační vložka (obyčejně 5 mikronová) a ve druhém modrém, vložka obsahující aktivní uhlí nebo jiné speciální filtrační médium. Průhledný filtrační kryt umožňuje jednoduchou vizuální kontrolu sedimentační vložky, což pomáhá stanovit nutnost výměny. Nejjednodušší kontrolou nutnosti výměny vložky je ovšem instalace tlakoměru přímo na systému nebo umístění tlakoměru na regulátoru tlaku umístěného za systémem. Při snížení tlaku vody pod požadovanou hodnotu je čas na výměnu sedimentační vložky. Životnost vložky obsahující aktivní uhlí nebo jiné filtrační médium je určena celkovým objemem a kvalitou proteklé vody.

Ke stažení

Ke stažení

Ke stažení (889.74k)

Další produkty z kategorie

1 další produkt ve stejné kategorii:
Produkt přidán ke srovnání