Co je to stout?

Co je to stout?

Stout se vyrábí z praženého ječného někdy i ovesného sladu, chmelu, ječmene, svrchně kvasících pivních kvasinek a vody.

Historie

Může nám připomínat piva typu porter, která zažívala svého času velký úspěch (především v Londýně, anglické slovo porter znamená v češtině poslíček). Trochu se mu přibližuje a je taktéž spjat s Velkou Británií. Dalo by se říct, že vzniklo snahou vydělat na úspěch piv porterů. Stout je však silnější, plnější a krémovější, než piva typu porter. S anglickým slovem stout se setkáváme už ve 14. století. Používalo se, jako přídavné jméno, ve významech „hrdý, silný nebo statečný“. Ve druhé polovině 17. století se užívalo označení stout beer, což v překladu znamená „silné pivo“.

Charakteristické složení, chuť i aroma

Další nezaměnitelnou charakteristiku představuje aroma. Díky praženému ječmenu nám může vůně piva trochu připomínat jemnou chuť čokolády a kakaa s prolínající se vůní kávy. Chuť samotnou určuje další použitá surovina – chmel. Díky němu je pivo hořkosladké, se střední až vysokou chmelovou hořkostí. Ovocnost piva je takřka nulová a chuť chmele je nerozpoznatelná. Pěna je krémová a velmi hustá, její barva je okrová. K výrobě se někdy používá čokoládový nebo černý slad. Ty se mohou vzájemně kombinovat.

Míra sladkosti i hořkosti však může být různá, to záleží na vkusu sládka. Mezi proslulé zástupce tohoto druhu piv patří irský Guinness. Zajímavostí je, že když spustili ve 20. letech 20. století reklamní kampaň na pivo Guinness, zdůrazňovali hlavně jeho pozitivní zdravotní účinky. Doporučovali ho pacientům po operacích a těhotným a kojícím ženám, to vše se sloganem „Guinness is good for you“. Pivo značky Guinness je dodnes velmi oblíbené i u nás.

V České republice se vyrábělo pivo Kelt, od značky Staropramen. To však nemůžeme označovat jako pravý stout, jelikož kvasinky neprocházely technikou svrchního kvašení, ale spodního kvašení za nižších teplot.

Druhy stoutů

Stejně, jako jiné pivní styly má i stout mnoho variací. Patří mezi ně: dry stout, Irish stout, imperial stout, outmeal stout.

Dry stout
Někdy nazýván Irish stout, je typický pro Irsko. Je sušší a výrazně voní po kávě. Velmi intenzivně je cítit pražení. I přesto je Dry stout řazen mezi slabší piva. Mezi jeho výrobce patří Guinness, Murphy´s a Beamish.

Imperial stout
Někdy se označuje jako russian stout, kvůli jeho oblibě carevnou Kateřinou II. Velikou, pro kterou byl z ostrovů v 18. století do Ruska dovážen. Je velmi silný. Obsah alkoholu bývá přes 9 %. Jeho chuť připomíná tóny čokolády, sladkého portského vína a zralého ovoce.

Oatmeal stout
Oatmeal bychom přeložili jako „ovesný stout“. Jedná se o variaci, kdy je použit také ovesný slad (v cca 30% obsahu). Čímž má pivo znatelně vyšší podíl bílkovin a lipidů, což způsobuje jeho vyšší viskozitu.

Milk stout
Je někdy nazýván také cream stout nebo sweet stout a jak už název napovídá je při výrobě do piva přidán mléčný cukr. Kvasinky však nejsou schopny mléčný cukr zpracovat a v pivě přetrvá. Díky tomu má vyšší energetickou hodnotu a je sladší.

Podávání

Při jaké teplotě se má stout podávat? Každá variace má svou optimální teplotu podávání. Slabší dry stout se podává v 8-12°C, zatímco stout plnější a silnější chuti je dobré podávat při vyšší teplotě, mezi 14-16°C.

All comments

Leave a Reply

Produkt přidán ke srovnání